Skip links

Firma TEXAS

TROCHU O TEXASE

TEXAS je 100% dánska rodinná firma, ktorá vyrába záhradnú techniku od roku 1960. Všetko to začalo so záhradnými kultivátormi, no dnes sa sortiment rozšíril na všetky typy motorových záhradných strojov (elektrický, batériový a benzínový pohon).
Hrdé tradície sa začali v továrni v dánskom Odense, kde dodnes sídli. Naša produkcia je posledných 15 rokov na Ďalekom východe, kde TEXAS vlastní 2 továrne, ktoré vyrábajú väčšinu našich záhradných strojov. To dáva plnú kontrolu nad vývojom, a kvalitou, ako aj zodpovednosť a priestor pre modernú výrobu.

DISTRIBÚCIA TEXAS

TEXAS má zastúpenie v 38 rôznych krajinách, najmä v Európe, ale máme aj obchodné zastúpenia a distribútorov v regiónoch ako Blízky východ, India, Čína a Nová Kaledónia. Za náš domáci trh považujeme celú Európu. Prostredníctvom rozsiahlej siete distribútorov môžete ako zákazník vždy získať službu, ktorú by ste mali očakávať. Cieľom stále je – a vždy bolo – poskytovať kvalitné záhradné stroje. To v kombinácii s najlepšími popredajnými službami a viac ako 25 000 dostupných náhradných dielov – dobré pre osobné financie, aj životné prostredie.

História

TEXAS produkuje záhradnú techniku už od roku 1960, kedy bola spoločnosť založená. Pôvodne vyrábal TEXAS iba kultivátory, čo bola tiež  novinka v roku 1960 a veľmi rýchlo sa stali populárnymi nie len v Dánsku, ale aj v celej Európe. Už v priebehu 70tych rokov sa TEXAS stal jedným z popredných výrobcov kultivátorov v Európe a produkoval stroje pre mnohé známe značky.

 

Cieľom firmy bolo produkovať kvalitné stroje pre užívateľov, no zároveň ponúknuť množstvo nástrojov ako príslušentsvo a tak mať doma nie len kultivátor, ale zároveň multifunkčný stroj s kolesami a pripojiteľnými nástavcami vpredu aj vzadu.

V 1983 firma zmenila stratégiu – už nechcela byť len špecialista na výrobu a predaj kultivátorov a zametačov, ale ponúkať široký sortiment záhradnej techniky! Dôraz bol teda kladený na dodávanie širokého sortimentu motorizovanej(elektrickej aj benzínovej) záhradnej techniky – vrátane kosačiek, krovinorezov, vykášačiek, traktorových kosačiek, štiepačov, nožníc na živý plot. V súčasnosti je ponuka naozaj pestrá a pokryje všetky potreby domáceho, aj profesionálneho záhradníka. Značka Texas sa stala viac a viac známou v oblasti záhradnej techniky a stala sa tak medzinárodne známou s viac ako 60 ročnými skúsenosťami.

Výroba

Pôvodná produkcia v Dánsku sa presunula mimo Dánsko, no stratégia ostala rovnaká: produkovať a dodávať kvalitné záhradné stroje v dostupných cenách s excelentným pozáručným servisom a službami.

Väčšina TEXAS výrobkov je produkovaná vo vlastných dvoch fabrikách, čo zaručuje:
• plnú kontrolu nad vývojovým procesom
• kvalitné komponenty a ich efektívne nasadenie v rámci sortimentu
• transparetný dodávateľský reťazec
• moderná produkcia
• vysoký stupeň kvality
• produkty sú vyrábané s dôrazom na trvácnosť a ekológiu

Spolupracujeme tiež s vedúcimi výrobcami techniky po celom svete, aby sme vytvárali nové zaujímavé produkty pre náš európsky trh – samozrejme s prihliadaním na všetky platné normy CE.

Produkty

TEXAS má zastúpenie v 38 rôznych krajinách, najmä v Európe, ale máme aj obchodné zastúpenia a distribútorov v regiónoch ako Blízky východ, India, Čína a Nová Kaledónia. Za náš domáci trh považujeme celú Európu. Prostredníctvom rozsiahlej siete distribútorov môžete ako zákazník vždy získať službu, ktorú by ste mali očakávať. Cieľom stále je – a vždy bolo – poskytovať kvalitné záhradné stroje. To v kombinácii s najlepšími popredajnými službami a viac ako 25 000 dostupných náhradných dielov – dobré pre osobné financie, aj životné prostredie.

Dôraz bol teda kladený na dodávanie širokého sortimentu motorizovanej(elektrickej aj benzínovej) záhradnej techniky – vrátane kosačiek, krovinorezov, vykášačiek, traktorových kosačiek, štiepačov, nožníc na živý plot. V súčasnosti je ponuka naozaj pestrá a pokryje všetky potreby domáceho, aj profesionálneho záhradníka. Značka Texas sa stala viac a viac známou v oblasti záhradnej techniky a stala sa tak medzinárodne známou s viac ako 60 ročnými skúsenosťami.

Sklady

Centrála a hlavný sklad sú stále situované v Odense v Dánsku, kde všetko začalo. Tu je náš medzinárodný tím pripravený pomôcť všetkým zákazníkom, či už v dánskom, anglickom, nemeckom alebo španielskom jazyku.

Centrála

Viac ako 250 kolegov a kolegýň sa stará o plynulý chod spoločnosti. Okrem administratívy sú tu sklady, servisné centrum a showroom.